Informace k uzavření tunelu 16.3.2016

Ve středu 16. března 2016 v 8:32hod vyhodnotil řídicí systém Tunelového komplexu Blanka požár v technické chodbě severního tunelu a následně byl pozastaven provoz v Dejvickém tunelu A (směr Břevnov) a v Brusnickém a Dejvickém tunelu B (směr Troja).

Neprodleně byla kamerovým systémem monitorována situace. Událost byla vyhodnocena jako falešný alarm, způsobený pravděpodobně čidlem zaneseným při údržbových pracích. Na místo bylo vysláno servisní vozidlo.

Z důvodu pozastaveného provozu vznikaly na příjezdových komunikacích kolony a následně byl automaticky pozastaven i provoz ve směru Troja v tunelech Mrázovka, Strahov a v Bubenečském tunelu. Po kontrole kamerového dohledu v dotčených tunelových tubusech byly regulovány příjezdové komunikace a výstupní rampy před místem omezení tak, aby byl alespoň částečně zachován provoz. Bohužel valná část řidičů odmítala využít výjezdové rampy a trvala na pokračování do uzavřených úseků, čímž zbytečně vznikaly kolony.

V 9.37 byl alarm odstraněn a bylo možné postupně obnovit provoz. Kolony před místy pozastavení se plně rozpohybovaly v 10:10hod.